Фінанси  |  06.09.17  |  середа
 

Мінфін планує скоротити стипендіатів і скасувати бюджетні місця

У планах уряду: з 2019 року отримуватимуть стипендію будуть лише 15% студентів, а бюджетні місця у вищих навчальних закладах скасують зовсім.

Про це заявив заступник міністра фінансів Сергій Марченко.

"За нашими розрахунками, оптимально, якщо академічну стипендію буде отримувати 15% студентів. Підкреслю - не бюджетників, а всіх студентів, тому що справедливо дати право отримувати академічні стипендії студентам-контрактникам",

- заявив Марченко.

За словами міністра, зниження кількості одержувачів стипендії планується робити в два етапи: з 2018 року - до 25%, з 2019 - до 15%.

"Окрема тема - держзамовлення. Ми ще в минулому році виступали за його радикальну зміну. Запропонованого скорочення на 22% в цьому році недостатньо. Наша позиція - держзамовлення в Україні взагалі потрібно скасовувати. Замість цього - створити окремий державний фонд, з якого фінансувати навчання найталановитіших і найкращих студентів в кращих університетах",

- підкреслив Марченко.

Як стверджує заступник міністра фінансів, головні цілі таких радикальних кроків - шляхом скорочення стипендіатів зменшити загальну кількість одержувачів вищої освіти.

"Давайте будемо відвертими, - так багато випускників університетів сьогодні Україні не потрібно",

- зазначив Марченко.

Нагадаємо, що нещодавно прем'єр-міністр України Володимир Гройсман зробив аналогічну заяву. З його слів, наша країна не потребує такої кількості людей з вищою освітою.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

Loading...