Фінанси  |  10.06.20  |  середа
 

Кожному по 3 тис. грн: депутати запропонували підтримати українців під час кризи

У Верховній Раді ініціювали заходи з підтримки громадян України та економіки загалом у зв’язку із запровадженим карантином.

Їхню загальну концепцію представила секретарка робочої групи з напрацювання заходів щодо економічного розвитку, голова підкомітету з питань розвитку конкуренції та рівних умов для бізнесу Комітету з питань економічного розвитку Людмила Буймістер, повідомила пресслужба парламенту.

У комітеті підрахували, що макроекономічні показники дозволяють зробити емісію до 10% від ВВП країни, а це близько 300 млрд грн. По 100 млрд грн з цієї суми буде направлено на три великі програми.

Перша – фінансова підтримка громадян з метою стимулювання попиту на продовольчі товари. Планується запровадити тимчасовий універсальний базовий дохід у розмірі 3 тис. грн на кожну особу на період виходу з карантину та економічної кризи.
Друга – безкоштовне й безумовне кредитування малого та середнього бізнесу для виплати зарплат і збереження робочих місць.
Третя – частину грошей буде направлено на відновлення галузі електроенергетики та інвестиції у будівництво інфраструктури.
Програми допоможуть збільшити попит, що призведе до зростання ВВП, підтримати малий і середній бізнес, зберегти робочі місця і подолати кризу в енергетиці, а також дозволять нашій економіці швидше виходити з економічної кризи, підсумувала Людмила Буймістер.

Про це повідомляє varta1

 
 

Коментарі (12) перегляди: 1142

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах