Фінанси  |  25.02.20  |  вівторок
 

"Космічна" платіжка на 53 тисячі гривень

Киянка отримала "космічну" платіжку на 53 тисячі гривень — комунальники кажуть, що це не помилка.

«Київтеплоенерго» підтвердило нарахування киянці 53 тис. грн за місяць опалення чотирикімнатної квартири. У компанії пояснили, що це не є помилкою або збоєм, оскільки розрахунки відповідають затвердженій методиці.

Комунальне підприємство «Київтеплоенерго» підтвердило нарахування жительці столиці 53 тисяч гривень за місяць опалення чотирикімнатної квартири і пояснило, що це не помилка, а правила нарахування за затвердженою методикою.

Відповідну заяву компанія зробила на свій сторінці у Facebook, коментуючи інформацію про те, що жителька багатоповерхівки на Лівому березі Києва отримала «космічну» платіжку за опалення.

«Ні, на жаль, мусимо підтвердити, що ця інформація не фейкова, і мешканка будинку за адресою: вулиця Є.Сверстюка, 52-В дійсно отримала платіжку за опалення 4-кімнатної квартири з опалювальною площею 127,3 кв. м в січні на 52 932,18 грн»,

- відзначили в компанії.

За інформацією прес-служби, це не помилка і не технічний збій. Річ у тому, що в 23-поверховому будинку на вулиці Є.Сверстюка, 52-В із 177 квартир на початку опалювального сезону лише 5 квартир залишалися без квартирних лічильників опалення. А на початку лютого в будинку залишилася лише одна квартира без взятого на комерційний облік приладу обліку теплоенергії. У «Київтеплоенерго» відзначили, що мешканці квартир з лічильниками опалення оплачують тільки спожите тепло за показаннями своїх лічильників і опалення місць загального користування. А різниця, що утворюється між показаннями загальнобудинкового лічильника і сумарними показами всіх індивідуальних, нараховується мешканцям без індивідуального лічильника. У «Київтеплоенерго» наголосили, що нарахування за опалення в будинках, де є технічна можливість встановити квартирні лічильники опалення, здійснюються за методикою, затвердженою Законом України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» №2119-VIII від 22.06.2017 та Постановою Кабінету міністрів «про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» №630 від 21 липня 2005 року. У компанії заявили, що, відповідно до методики, нарахування є правильним, але по суті є несправедливим, тому «Київтеплоенерго» звернеться до уряду з ініціативою щодо прийняття змін до правил розрахунку.

«Існуюча методика працює, коли 50-70% квартир обладнані індивідуальними лічильниками. Коли оснащення індивідуальними приладами обліку в будинку перевищує 70%, але не досягає 100%, такий алгоритм дає збій»,

- цитує прес-служба директора СП «Енергозбут» КП «Київтеплоенерго» Костянтина Лопатіна.

«Для таких випадків потрібна методика, яка давала б можливість врегулювати ці питання в інтересах споживача. Розуміючи абсурдність ситуації, що виникла, ми будемо звертатися до уряду і профільного міністерства з ініціативою створення методики проведення нарахувань для будинків, де більш як 70% квартир обладнані індивідуальними приладами обліку»,

- додав він.

Прес-служба зазначає, що «Київтеплоенерго» усвідомлює соціальне значення послуг, які надає компанія, тому перерозподіл спожитого тепла будинком буде переглянуто і перерахунок буде здійснено. Як повідомляв УНІАН, 24 грудня Кабінет міністрів надав можливість теплогенеруючим підприємствам знижувати діючі тарифи на тепло залежно від ринкових цін на газ.

 

Про це повідомляє unian

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах