Фінанси  |  21.08.18  |  вівторок
 

Українські корупціонери ховають гроші у 23 країнах світу

Близько 30 осіб, яких детективи НАБУ вважають причетними до незаконно виведених з України грошей, наразі переховуються за кордоном, а кожен другий з них - на території Росії.

Національне антикорупційне бюро України встановило щонайменше 23 країни на трьох континентах світу, де зареєстровані компанії, з допомогою яких реалізують чимало корупційних схем.

Такі дані оприлюднені у Звіті про діяльність Національного антикорупційного бюро України за І півріччя 2018 року, йдеться на сайті організації.

На переконання детективів, українські корупціонери обирають місця "прописки" незаконно отриманих коштів у державах зі спрощеною системою реєстрації, ускладненим порядком розкриття інформації та високим ступенем конфіденційності.

Збитки, завдані державним інтересам за участю іноземних контрагентів, обчислюються у 1,84 млрд грн, 22,07 млн дол. США, 12,03 млн євро.

Відтак, станом на 30 червня в міжнародний розшук оголошено 21 особу, щодо 16 із них скеровано запити до інших держав.

"Навесні цього року до компетентних органів Німеччини скеровано запит щодо видачі голови правління ПрАТ "ХК "Енергомережа", затриманого в цій країні в квітні 2018 року. За версією слідства, ця особа є організатором корупційної схеми, через яку державі завдано збитків на суму понад 346 млн грн",

- сказано в повідомленні.

Зазначається, що від початку розслідувань НАБУ надіслало до органів 61 держави 371 запит про міжнародну правову допомогу. 182 запити вже виконано.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах