Фінанси  |  27.09.19  |  п'ятниця
 

СБУ повідомила міністру охорони здоров'я про корупцію в закупівлі "швидких" на 100 млн грн

Служба безпеки України повідомила міністру охорони здоров'я про ознаки корупції, виявлені в поданих нею на підпис документах про закупівлю автомобілів швидкої допомоги на суму 100 млн грн.

"СБУ повідомила мені, що документи, які мені надали на підпис, мають ознаки корупції (розтрати) на 100 млн грн. Про це кілька тижнів тому я повідомила департаменти охорони здоров'я в областях",

- написала вона в мережі Facebook.

Водночас міністр повідомила, що аудит у МОЗ все-таки буде. "За його результатами найкращі, найефективніші працівники залишаться працювати на державу і український народ. Хто за картинкам ховає неефективність і бездіяльність - на вихід", - сказала вона.

Міністр запевнила, що робота міністерства відбувається у звичайному режимі.

"Внутрішня сварка між одним із моїх заступників та частиною колективу відомства не впливає на те, щоб "швидка" доїхала до пацієнта вчасно, були ліки, готувались закони. Ми всі працюємо. Громадянам немає про що турбуватись",

- наголосила Скалецька.

Як повідомлялося, раніше радник міністра охорони здоров'я Дмитро Раімов повідомив, що правоохоронці поінформували керівництво МОЗ про виявлені порушення на суму 100 млн грн під час закупівлі автомобілів швидкої допомоги.

За інформацією, озвученою Раімовим, на початку вересня МОЗ отримало листа від СБУ України щодо блокування постачань автомобілів швидкої допомоги. Згідно з даними СБУ, в процесі аналізу даних єдиної електронної системи закупівель ProZorro було виявлено, що вимоги до автомобілів швидкої допомоги були прописані попереднім керівництвом МОЗ так, щоб вимогам могли відповідати лише автомобілі, які постачає на територію України єдиний постачальник або афілійовані з ним структури.

Зокрема, йшлося про закупівлю 237 автомобілів швидкої допомоги типу "В" на загальну суму 559 млн грн і 59 автомобілів типу "С" на загальну суму 181,8 млн грн.

Крім того, МОЗ заявило про перевірку НДСЛ "Охматдит", держпідприємства "Медичні закупівлі України" та Українського науково-практичного центру ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин. За інформацією джерел у МОЗ, перевірка цих медзакладів ініційована низкою громадських організацій, але у відомстві не уточнюють, яких саме.

Минулого тижня деякі працівники МОЗ заявили про блокування роботи певних напрямів новим керівництвом відомства і звернулися з відкритим листом до прем'єр-міністра Олексія Гончарука. За їхньою інформацією, останні три з половиною тижні в міністерстві не підписують документів щодо закупівель і постачання ліків для важкохворих пацієнтів, а також блокують закупівлі автомобілів екстреної медичної допомоги в пілотних регіонах.

Про це повідомляє ua.interfax.com.ua

 
 

Коментарі (17) перегляди: 750

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах