Фінанси  |  18.03.19  |  понеділок
 

Коболєв заговорив про ринкову ціну на газ

Минулого тижня з'явилась інформація про те, що в "Нафтогазі" запропонували відмовитися від Положення про покладання спеціальних зобов'язань з продажу газу населенню.

Натомість "Нафтогаз" запропонував перейти до ринкового формування цін.

Такий вибір Андрій Коболєв мотивував тим, що зараз ціна на газ на європейському ринку є нижчими за 8,55 за кубометр газу, і становить приблизно 8,38 за кубометр.

Інформацію про це повідомила політолог Олеся Яхно у своєму блозі.

Згідно із її словами звісно ж уряд відмовилося від такої ініціативи. У відповідь на пропозицію Гройсман зазначив, що ціна на газ у 8,55 за кубометр - це верхня межа. Зазначив він і те, що якщо станом на зараз ціна для промисловості нижча, то "Нафтогаз" може продавати газ постачальникам газу за ціною нижче. Але, головний аргумент такий: якщо зняти верхній обмежувач, то в разі зміни тенденцій і підвищення цін на ринку, це призведе до підвищення цін на газ і для населення.

Політолог впевнена, що глобально суть полягає не лише у тому, коли Україна перейде до ринкового ціноутворення в сфері цін на газ, а у тому, за яких соціально-економічних показників це відбудеться. Зрозуміло і правильно, що Коболєв говорить про необхідність ринку, МВФ, як ми знаємо, не раз указував Україні на необхідність повної лібералізації ринку газу для всіх категорій споживачів. Також, за її словами, зрозумілим і правильним є те, що Гройсман враховує соціальний фактор, а також говорить про необхідність збільшення власного газовидобутку і відділення функцій транспортування і зберігання газу, та про той самий анбандлінг.

 
 

Коментарі (10) перегляди: 983

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах