Фінанси  |  20.09.18  |  четвер
 

Кабмін пропонує виділити на українське кіно 1 млрд грн

У проект бюджету-2019 Кабмін заклав 1 мільярд гривень на вітчизняне кіно - це 1/5 від загальних 5,4 мільярда на фінансування галузі культури.

Коментуючи інформацію, український політолог Олексій Голобуцький зазначив, що на зйомки вітчизняного агітпропу варто виділяти мінімум половину "культурного" бюджету: на найбільш ефективних інструментах не слід економити. При цьому спрямувати фінансування в першу чергу на повнометражні мультфільми та фентезі. Це, по-перше, краще всього виходить, по-друге, має найбільшу популярність, по-третє, ця популярність поширюється далеко за межі України. Незважаючи на те, наскільки ми залежимо від зовнішніх ресурсів, світу варто знати про нас більше, думати про Україну більше і думати про українців краще.

Олексій Голобуцький пише, що Кабмін, хоча б, розуміє цю логіку - судячи з проекту бюджету і з сум на кіновиробництво, тим більше у порівнянні з попередніми роками. Рік тому, коли обговорювалися лише 500 мільйонів на кіновиробництво в 2018-му році, поширеною оцінкою було "Український глядач скептично ставиться до вітчизняного кінопродукту". 500 мільйонів за один рік змінили ситуацію помітно, якщо не кардинально. Уряд зробив ставку - і виграв. Тепер залишилося дочекатися, чи зрозумілі ці аргументи парламентаріям. Тому, що урядовий проект бюджету - це ще далеко не сам бюджет.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах