Фінанси  |  19.06.17  |  понеділок
 

Гройсман обіцяє попрощатися, якщо йому не дадуть робити реформи

Відтягування із змінами в пенсійному законодавстві призведе до збільшення їх кількості і практично невідворотного збільшення пенсійного віку.

Причиною є те, що населення нашої держави старіє в порівнянні з іншими європейськими державами.

Гройсман обіцяє піти у відставку, яка буде означати і ротацію уряду, якщо Верховна Рада не підтримає урядові ініціативи про пенсійну реформу, які зараз публічно не оприлюднені. Про це у своєму блозі пише відомий український політолог Євген Магда.

За його словами, не менше шуму навколо земельної реформи, адже Україна залишається не тільки власницею найбільшої площі земель сільськогосподарського призначення, а й однією з небагатьох країн континенту, де земля не є товаром. Це не завадило нашим аграріям стати лідерами в експорті багатьох сільськогосподарських культур. За словами експерта, політики тим часом влаштували справжню вакханалію навколо цього питання. Одні вимагають скасування мораторію на продаж землі в Конституційному Суді, інші, тут лідерство за Юлією Тимошенко, загрожують всенародним повстанням в разі спроби перетворити землю в товар. Особливу пікантність ситуації надає той факт, що в 2009 році Тимошенко, перебуваючи на посаді прем'єра, ініціювала законопроект про продаж землі, де покупцями могли б бути навіть іноземці та особи без громадянства. Зараз же, коли лідер "Батьківщини" знаходиться в опозиції, вона кардинально змінила своє бачення. У будь-якому випадку вирішувати питання обороту землі необхідно, оскільки вітчизняний АПК сьогодні хоч і став лідером по валютний виторг, однак повинен отримати додаткові ресурси для розвитку.

Як пише Євген Магда, численні спроби представників української політичної еліти відкласти реформування важливих сфер економіки та суспільного життя "на потім" призвело до накопичення проблем, які неможливо подолати без рейтингових втрат. Тому мова і повинна йти про формування національних інтересів в максимально широкому вигляді, які включають в себе не стільки боротьбу за виживання України, скільки напрацювання стратегії її ефективного розвитку. Без неї наша держава, на жаль, приречене на статус континентального аутсайдера, парадоксально, враховуючи її потенціал і можливості.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

Loading...