Фінанси  |  17.12.16  |  субота
 

Україна продасть з аукціону останні півкубометра російського газу

Компанія “Укртрансгаз” продасть з аукціону останні 0,5 м куб. російського газу, імпорт якого Україна припинила понад рік тому.

Про це повідомив прес-секретар “Укртрансгазу” Максим Белявський у своєму у Facebook-акаунті.

Організатором аукціону, який відбудеться 21 грудня, виступила група DiXi. Отримані з продажу кошти буде скеровано на потреби дитячого будинку в Сєвєродонецьку.

25 листопада минув рік з того дня, коли Україна востаннє імпортувала російський газ, оскільки він став занадто дорогим.

У 2014 році РФ вирішила перевести Київ на газопостачання з передоплатою. У зв'язку з цим Україна зменшила споживання російського газу і розпочала реверсну закупівлю газу в Європі: в Польщі, Угорщині та Словаччині. Наприкінці листопада минулого року Київ повністю припинив купувати газ у Росії, бо європейські країни запропонували Україні паливо за вигіднішою ціною.

Зараз ціна російського газу є нижчою, ніж у Європі, однак “Нафтогаз” відмовляється проводити передоплату без скасування умови “бери або плати” на період закупівлі газу і визначення пунктів постачання газу в Україні, щоб уникнути його надання підконтрольним бойовикам територіям Луганщини та Донеччини.

9 грудня 2016 року в Брюсселі відбулися тристоронні переговори щодо відновлення постачання російського газу в Україну, проте вони виявилися безрезультатними.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах