Фінанси  |  26.12.19  |  четвер
 

"Нафтогаз" і "Газпром" планують сьогодні остаточно узгодити умови транзиту газу

Топменеджер НАК висловив сподівання, що вже 27 грудня остаточний варіант нового транзитного договору буде підписаний.

Представники НАК «Нафтогаз України» і «Газпрому» сьогодні, 26 грудня, проведуть зустріч для остаточного узгодження умов нового договору на транзит російського газу через Україну з 1 січня 2020 року.

Про це на своїй сторінці в Facebook написав виконавчий директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко.

«26 грудня команди «Нафтогазу» і «Газпрому» зустрінуться, щоб остаточно узгодити умови договорів. Кожна сторона має свої проекти договорів, а ось підписати потрібно тільки один комплект»,

- написав він.

За його словами, 26 грудня сторони будуть працювати над спільним варіантом нового транзитного договору. «Ще раз підкреслю, що загальний варіант не означає, що передбачаються суцільні поступки з нашого боку. Ми ні в якому разі не дамо поступитися національними інтересами України. Сподіваємося, що нам вдасться погодити умови договорів і завершити цей процес вже у п'ятницю, 27 грудня. Але якщо буде така необхідність, робота триватиме і на вихідних», – пояснив топменеджер НАК. Як повідомляв УНІАН, за підсумками тристоронніх переговорів у форматі Україна – ЄС – Росія у Мінську 20 грудня міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель заявив, що сторони підписали протокол, який передбачає виконання сторонами низки домовленостей. Зокрема, новий контракт на транзит російського газу в Європу через територію України буде укладено терміном на п'ять років з можливістю пролонгації на десять років. «Нафтогаз України» отримає від російського «Газпрому» близько 2,9 млрд дол. грошової компенсації за рішенням Стокгольмського арбітражу вже до кінця року за умови виконання досягнутих під час переговорів домовленостей. Україна і «Газпром» укладуть мирову угоду, що передбачає відмову від вимог стягнути з російського газового монополіста 172 млрд грн згідно з рішеннями Антимонопольного комітету та Господарського суду міста Києва, прийнятими в 2016 році.

 

Про це повідомляє unian

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах