Фінанси  |  11.07.19  |  четвер
 

Електрика для підприємств подорожчала на 30%

Після запуску ринку електроенергії світло для промисловості подорожчало на третину, повідомив глава Укренерго.

Ціна на електроенергію для промисловості після запуску нового енергоринку зросла на 30%, заявив в.о. глави держкомпанії Укренерго Всеволод Ковальчук у четвер, 11 липня, повідомляє УНІАН.

"У реальності ціни на електроенергію для промисловості показали набагато більше зростання, ніж очікував уряд на рівні 5-6%. Ціна на електроенергію для промисловості зросла на 30% за перші 10 днів роботи ринку. Тенденція до того, що різниця буде зростати",

- сказав він.

За словами Ковальчука, можна констатувати, що на даному етапі ціна на ресурс зросла, але при цьому остаточна вартість на липень ще не сформована і буде зрозуміла лише до кінця місяця, коли будуть дані щодо небалансу роботи нового ринку.

Ковальчук зазначив, що таке істотне зростання ціни обумовлене неправильною моделлю покладання спецзобов'язань, оскільки потенційно великий гравець держкомпанія Енергоатом повністю виключена з ринку.

Нагадаємо, новий ринок електроенергії запрацював з 1 липня. З цього дня були зняті регуляторні обмеження для імпорту електроенергії. Передбачено різні механізми купівлі-продажу електроенергії: обопільні умови, ринок "на добу вперед" і внутрішньо добовий ринок.

Про це повідомляє Корреспондент.net

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах