Фінанси  |  19.02.18  |  понеділок
 

Експерти попередили про різке подорожчання овочів

Великий піст обійдеться українцям недешево - з початку року подорожчали багато продуктів, а особливо - овочі.

Піст триватиме 48 днів, і на кожен з цих днів потрібно складати меню, і, природно, воно передбачає велику кількість різних овочів. Рекордсменами по підвищенню ціни стали капуста і буряк.

Багато продавців спеціально утримують овочі на складах в очікуванні чергового підвищення, щоб продати продукцію вигідніше. На одних овочах під час посту довго не протягнеш, та й страви з овочів виходять прісними і несмачними. В піст курятину завжди замінювали на гриби. Грибники звикли корелювати свої ціни саме з м'ясом птиці, а так, як курка дорожчає, то виростуть ціни і на популярні печериці. Експерти кажуть - подорожчання складе близько 20%.

В піст потрібно вживати і зелень, джерело вітамінів. Однак великий пучок "асорті" коштує вже майже як м'ясо, і не кожен українець може дозволити собі велику кількість зелені. Залишаються дешеві крупи, які обов'язково потрібно поєднувати з овочами.

Як повідомлялося, в 2018-му році в Україні істотно подорожчають деякі послуги, а також продукти харчування, і зростання цін повинно скласти близько 9%. Про це сказано в звіті Нацбанку України. Нинішні темпи інфляції, як відзначили в НБУ, можуть зберегтися до середини наступного року. Однією з причин інфляції в банку назвали суттєве подорожчання у 2017-му році сирих продуктів, які служать сировиною для продуктів базової інфляції. Друга причина подорожчання - зростаючі соцстандарти і зарплати.

 

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

Loading...