Фінанси  |  19.10.18  |  п'ятниця
 

Економіка Китаю впала до показника 2009 року

Економічне зростання Китаю у третьому кварталі цього року показало найслабші показники з часу фінансової кризи 2009 року. Воно становило 6,5 відсотка.

Про це повідомили у національному бюро статистики Китаю сьогодні, в п'ятницю, 19 вересня.

Показник 6,5 відсотків для росту китайської економіки є найнижчим за останні 10 років.  Економічні експерти раніше на третій квартал 2018 року давали прогноз у 6,6 відсотків.

Економічне зростання економіки Китаю у першому кварталі 2018 року складало 6,8 відсотка, у другому його темпи вже впали до 6,7 відсотка. Цей показник загалом тримається дев'ять місяців у цьому році. До прикладу, у 2017 році показник росту китайської економіки був 6,9 відсотків. 

Нижчим від показника зростання економіки Китаю у третьому кварталі 2018 року є тільки показник першого кварталу 2009 року, що становив 6,1 відсотка. Тоді у світі панувала економічна криза. 

"Тенденція уповільнення посилюється, незважаючи на обіцянки китайської влади заохочувати внутрішні інвестиції для підтримки економіки. Внутрішній попит виявився слабшим несподівано сталого експорту", — сказав старший економіст з ринків токійській SMBC Nikko Securities Кота Хіраяма.

Сповільнення темпів зростання другої за обсягом економіки світу відбувається на тлі торговельної війни між США та Китаєм. Протистояння триває останні кілька місяців. Вашингтон ввів ввізні мита на деякі китайські товари, і Пекін у відповідь був змушений ввести певні заходи зі свого боку. 

У липні та серпні цього року Вашингтон запровадив 25-відсоткові мита на більше тисячі одиниць китайської продукції загальною вартістю у 50 мільярдів доларів США. Пекін відповів на це дзеркальними заходами. 

"Заглядаючи в майбутнє, економічні перспективи не оптимістичні. Експорт зіткнеться з подальшими труднощами через тарифи США", — сказав аналітик з Hwabao Trust Shanghai Ніе Вен.

Президент США Дональд Трамп у вересні попередив, що у разі відповіді Пекіна на останнє запровадження мит, Вашингтоном буде запроваджено чергове підвищення мит на китайські товари на суму 267 мільярдів доларів. Загалом на китайські товари у такому разі буде підвищено мито річним обсягом імпорту в 517 мільярдів доларів.

 

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах