Фінанси  |  06.05.19  |  понеділок
 

Аграрії розповіли про цьогорічний врожай

В Україні 2 травня завершився посів таких ранніх ярих зернових культур, як овес, ярий ячмінь і яра пшениця.

Станом на зараз триває посівна пізніх ярих культур.

На основі  цього в науковому центрі Інституту економіки розповіли, що обсяг виробництва ярих зернових культур в цьому році зменшиться приблизно на 10% у порівнянні з врожаєм минулого року.

Академік Національної Академії аграрних наук Юрій Лупенко розповів, що основною причиною зниження врожаю є скорочення врожайності кукурудзи на зерно.

"В минулому році провідна яра зернова культура встановила історичний рекорд в 78,4 центнера з гектара (ц / га). Тоді як в останні п'ять років її врожайність не перевищувала 66 ц / га, а в нинішньому році очікується на рівні 68,2 ц / га",

- розповів учений.

Водночас він зазначив, що у поточному році може бути й таке, що валовий збір кукурудзи може бути трохи більшим, ніж 31 млн. Також академік нагадав, що в минулому році обсяг врожаю кукурудзи досяг майже 36 мільйонів тонн.

Юрій Лупенко не виключає, що в поточному році є ймовірність, що знизиться врожай гречки, в той же час буде великим урожай гороху. Основним фактором зміни обсягів виробництва ярих культур в 2019 році буде зростання або зниження рівня їх врожайності.

Варто нагадати, що раніше в Україні встановили абсолютний рекорд по врожайності зернових.

 
 

Коментарі (0) перегляди: 515

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах