Все  |  12.06.19  |  середа
 

Фахівці радять як уберегтися від укусів кліщів

Кліщі можуть переносити збудників дуже небезпечних інфекційних захворювань.

Найбільш активні кліщі є у квітні-травні та серпні-вересні. Коли кусає кліщ, то людина болю не відчуває, тому що слина комахи містить своєрідну анестезію.

Проте проблеми від укусу кліща можуть бути значні. Кліщі можуть переносити збудників таких небезпечних інфекційних захворювань, як кліщовий бореліоз (хвороба Лайма), кліщовий вірусний енцефаліт, марсельська гарячка тощо.

Про це інформують у прес-центрі Львівської міської ради.

Тому з 10 по 13 червня у львівських парках триває акарицидна обробка для того, щоб мінімізувати чи унеможливити виплід іксодових кліщів. Таким чином мешканці вбережуться від небезпечних укусів.

Хвороба Лайма проявляється почервонінням на місці присмоктування кліща, головним болем, ломотою по всьому тілу та млявістю.  Починається від 2 до 30 днів після присмоктування кліща. Якщо хворобу не вилікувати на ранній стадії, то можуть уразитися шкіра, суглоби, м’язи, нервова та серцево-судинна системи, може настати інвалідність. Ризик зараження залежить від тривалості присмоктування кліща. Якщо протягом доби, то вірогідність інфікування є досить незначною, а якщо наприкінці третьої доби, то 100% інфікування.

Кліщовий вірусний енцефаліт починається з головного болю, гарячки, нудоти, блювоти, порушення сну. Інкубаційний період триває від 7 до 14 діб. Відбувається ураження центральної нервової системи, що може призвести до інвалідності або навіть до летального випадку. В іксодовому кліщі зберігається вірус. А цей кліщ може потрапити на людське тіло із землі, кущів та високої трави. Цим захворюванням можна дуже легко заразитися – не лише під час присмоктування кліща, але якщо його випадково розчавити або розчесати місце укусу.

Для того, щоб уникнути укусів кліщів, потрібно:

  • Одягати світлий однотонний одяг з довгими рукавами, що щільно прилягає до тіла. Так легше помітити кліщів і зменшити ризик їхнього укусу. На голову теж потрібно вдягнути кепку, панамку, косинку тощо.
  • Через кожні 2 години оглядати себе, дітей і друзів.
  • Звільнити місце для привалів від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25 метрів.
  • Вдома потрібно оглянути одяг і також речі, які брали на відпочинок.
  • Від кліщів можна застосовувати спеціальні засоби, до прикладу – аерозолі, що відлякують кліщів.

Якщо все-таки виявили кліща, то потрібно негайно звернутися до найближчого травмпункту, де витягнуть кліща, оброблять місце укусу та дадуть рекомендації щодо подальшого спостереження.

Якщо не маєте можливості піти у травмпункт, то можна самостійно витягнути кліща такими способами:

  • кліща захопити пінцетом ближче до головки й тримати перпендикулярно до поверхні укусу, витягувати навколо осі тіла кліща легкими рухами;
  • міцною ниткою перев’язати головну частину кліща, підтягнути нитку доверху та в боки і таким чином витягнути кліща;
  • у пластикових стаканчику чи пляшці зробити кутовий виріз, який підвести під основу кліща, та легко витягнути.

Після видалення кліща, потрібно змастити ранку антисептичним розчином.

Ретельно вимити руки милом.

Звернутися до лікаря-інфекціоніста.

Видаленого кліща потрібно помістити на шматок вологої марлі у флакон, пробірку чи інший чистий скляний посуд та щільно закрити кришкою.

Кліща потрібно віднести в лабораторію для визначення зараженості.

Дослідження кліщів здійснює лабораторія особливо небезпечних інфекцій ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України» за адресою: м. Львів, вул. Круп’ярська, 27, тел. 276 85 92.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах