Все  |  11.06.19  |  вівторок
 

Фахівці радять все-таки не купатися в морі біля Одеси

Оскільки небезпечний токсин, котрий міститься у зелених водоростях, може спричиняти алергію у людей.

У Головному управлінні Держпродспоживслужби в Одеській області не рекомендують одеситам і гостям Одеської області купатися в морі.

Це пов’язано з аномальним явищем у морі – інтенсивним розвитком водоростей, які можуть спричинити наявність у морській воді небезпечних речовин і мікробіологічних організмів.

Таким чином фахівці застерігають місцевих мешканців, туристів та особливо дітей купатися у морській воді, а також не вживати виловлену біля узбережжя морську рибу, мідії, креветки та інші морепродукти.

Морські біологи стверджують, що наразі у прибережній зоні Чорного моря відбувається надмірний розвиток ціанобактерій, зокрема нодулярії Nodularia spumigena. Ця водорість містить у собі токсин нодулярин, який може викликати алергію у людей.

У Мінприроди зазначають, що посилене цвітіння водорості спричинилося через спекотну погоду та водночас рясні дощі.

«Через це скид у море води з річок значно посилився, що призвело до падіння солоності і потрапляння в море великої кількості органіки. У поєднанні з практично безвітряною погодою це створило ідеальні умови для розмноження нодулярії», – зазначили у Мінприроди.

Нагадаємо, що в Одесі море набуло смарагдового відтінку.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах