Все  |  20.02.20  |  четвер
 

Евакуйованих з Китаю розташують у медцентрі НГУ в Нових Санжарах

Мешканці Нових Санжарів вийшли на протест проти поселення евакуйованих з Китаю людей: вони перекривають дороги і конфліктують із поліцією.

Евакуйованих із охопленого коронавірусом китайського міста Ухань українців та іноземців, які вранці в четвер, 20 лютого, прилетіли до України, помістять на карантин у медичний центр Національної гвардії України «Нові Санжари» у Полтавській області.

За повідомленням Міністерства внутрішніх справ України, спершу евакуйованих доставлять літаком у Харків, а звідти повезуть у Нові Санжари.

«Після прибуття усіма особами на борту буде пройдено належний прикордонний контроль із дотриманням всіх норм і правил санітарно-епідеміологічної безпеки відповідно до Міжнародних медико-санітарних правил Всесвітньої організації охорони здоров’я у спеціальній відокремленій зоні летовища.

Спеціальним транспортом ДСНС України у супроводі та під охороною поліції їх буде доправлено на територію медичного центру Національної гвардії України “Нові Санжари” у Полтавській області», – сказано в повідомленні МВС.

Там наголосили, що упродовж 14 днів евакуйовані українці та іноземці перебуватимуть на карантині із забезпеченням суворого режиму санітарно-епідеміологічного контролю та безпеки.

«Всі протиправні спроби перешкоджання розміщенню евакуйованих на цьому об’єкті або порушення режиму їхньої обсервації будуть припинені Нацполіцією та Нацгвардією відповідно до вимог Закону та рішення урядового штабу»,

– наголосили у Міністерстві внутрішніх справ.

Загалом з Уханя в Україну доправили 48 українців і 27 іноземних громадян. Перед тим, як сісти на літак для евакуації, китайські медики перевірили стан здоров'я пасажирів. Трьох українців та одну іноземку на літак не пустили, оскільки в них виявили проблеми зі здоров’ям, тоді як евакуації підлягали лише здорові громадяни, у яких немає навіть симптомів ГРВІ.

На тому, що евакуйовані люди не є хворими, наголосили і в МВС та закликали громадян не піддаватися паніці.

Нагадаємо, евакуйованих громадян охоронятимуть поліцейські і нацгвардійці, а саме приміщення, в якому вони перебуватимуть, оточать подвійним кільцем охорони.

Окрім евакуйованих, на карантин помістять також людей, які допомагали у процесі евакуації.

Зазначимо, що місцеве населення активно протестує проти того, щоб евакуйованих поселяли у Нових Санжарах. Як повідомило «Суспільне», люди перекрили трасу. На місце протесту прибули поліцейські, які пригнали БТРи. Між правооохоронцями та містянами почалися сутички.

На вході до Медичного центру «Нові Санжари», куди мають привезти евакуйованих з Китаю українців та іноземців, місцеві жителі зібралися ще напередодні, 19 лютого.

Нагадаємо, що схожі протести пройшли у Львівській і Тернопільській областях після поширення чуток про поселення евакуйованих у ці регіони. Найгарячішою точкою стало містечко Винники біля Львова, там люди блокували військовий госпіталь.

Про це повідомляє zaxid.net

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах