Все  |  24.06.18  |  неділя
 

Експерт розповів, чому в Україні дорожчає тютюн і алкоголь

У найближчі кілька років триватиме постійне зростання цін на тютюнові і алкогольні вироби.

Про це розповів економічний експерт Олександр Охріменко.

З його слів, український уряд зобов'язався поступово підвищити вартість алкоголю та тютюну до рівня європейських цін, коли підписав Угоду про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Нагадаємо, що саме відмова підписати цю Угоду попередньою владою на чолі з Віктором Януковичем, стала формальним приводом для масштабних акцій протесту, які отримали назву Євромайдану, що в результаті привели до зміни керівництва країни.

Згідно з цією Угодою, Україна до 1 січня 2026 року має поступово підвищити ціни на алкоголь і сигарети до рівня цін в Євросоюзі, щоб запобігти контрабанді цих товарів.

"Справа в тому, що Україна уклала Угоду про асоціацію між Україною та ЄС. Згідно з документом, Україна станом на 1 січня 2026 року зобов'язана привести ціни на алкоголь та тютюн до європейського рівня. І робиться це з метою, щоб побороти контрафакт. На це нам ЄС дав 10 років",

 - пояснив Охріменко.

Згідно з поясненням експерта, до 2026 року ціни на тютюнові та алкогольні вироби в Україні будуть поступово зростати. Наприклад, в цьому році заплановано чергове підвищення.

"Це може статися вже восени",

 - зазначив Олександр Охріменко.

Нагадаємо, що останній раз ціни на горілку підвищувалися в листопаді минулого року, а в цьому році підвищилися ставки акцизного податку на коньяк.

Як раніше повідомлялося, Євросоюз похвалив Гройсмана за підвищення рівня життя українців.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах