Все  |  16.01.17  |  понеділок
 

Дослідники відкрили тварин, яких ніхто не бачив

В Австралії виявили нового представника сімейства голкові риби, але відкриття зроблене за зразком, що зберігається в музеї.

Про це пише "National Geographic".

У сімейство голкові входить понад 230 видів риб, у тому числі - морські коники, а також їх різновид - морські дракони. Раніше науці були відомі лише два представника цього виду: звичайний (Phyllopteryx taeniolatus) і листяний (Phycodurus eques) морські дракони. Обидва за класифікацією Міжнародного союзу охорони природи відносяться до уразливих видів.

Вивчаючи експонати з колекції Музею Західної Австралії, біологи виявили темно-червоного вагітного самця. Згідно з даними з реєстру, він був спійманий в 2007 році біля південного узбережжя Австралії. Аналіз ДНК, а також ряд анатомічних деталей не залишали сумніву: мова йде про новий вид морських драконів. Пізніше в музейних колекціях було знайдено ще дві особини Phyllopteryx dewysea, при цьому перша відноситься до 1919 році. Однак в природному середовищі існування рубінових морських драконів ніхто не бачив.

Імовірно, вони живуть на глибинах понад 50 метрів: там вода здатна наситити покрив густо-червоним кольором, що дозволяє рибці відмінно маскуватися.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах