Детективи  |  26.09.19  |  четвер
 

В Україні може з’явитись закон про приватних детективів

У Верховній Раді зареєстровано Проєкт Закону №1228-1 про детективні послуги.

Про це йдеться на сайті парламенту.

Проєкт закону зареєстрували нардепи Микола Галушко та В’ячеслав Медяник від фракції «Слуга народу».

Як зазначається у пояснювальній записці до проєкту закону, за неофіційними даними на сьогодні в Україні працює декілька тисяч приватних детективів та приватних детективних агентств. Проте, цей вид послуг як нормативно визначений підвид економічної діяльності, ця діяльність зазначена у класі 80.30 «Проведення розслідувань» Розділу 80 «Діяльність охоронних служб та проведення розслідувань» за КВЕД - 2010, а кваліфікаційні вимоги до працівників у галузі надання детективних послуг затвердженні за кодом 5169 «Працівники захисних та охоронних служб Національного класифікатора України. Класифікатор професій ДК 003:2005.

Відтак, проєкт Закону України «Про детективні послуги» складається з 50 статей, що об’єднані у 8 розділів, які, окрім прикінцевих та перехідних положень, визначають та регламентують:

сферу приватної детективної діяльності, у тому числі види детективних послуг та суб’єктів їх провадження (надання);
основні права та обов’язки суб’єктів приватної детективної діяльності, у тому числі правові механізми захисту інтересів замовників детективних послуг;
державні заходи з легалізації та обліку приватних детективних підприємств;
обов’язки приватного детективного підприємства з обліку наданих детективних послуг, зберігання конфіденційної інформації та діяльності у межах кримінального судочинства;
заходи державного контролю за діяльністю у сфері детективних послуг;
захист персональних даних, отриманих у процесі надання детективних послуг;
кваліфікаційні вимоги до приватних детективів.
Нагадаємо, Верховна Рада вже не вперше намагається на законодавчому рівні визнати діяльність приватних детективів. Остання спроба була зроблена у лютому 2019 року Радою VIII скликання. Проте у серпні проєкт цього закону було відкликано.

Про це повідомляє zik

 
 

Інші новини розділу «детективи»

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах