Все  |  05.12.17  |  вівторок
 

Держдеп США обурений демаршем української влади проти НАБУ

Як і передбачалося, Сполучені Штати стали на захист свого антикорупційного проекту, проти якого почали боротьбу ГПУ, СБУ і МВС.

Державний департамент США висловив обурення тим, що Україна намагається саботувати боротьбу з корупцією. Це може коштувати українській владі підтримки з боку країн Заходу.

"Недавні події, зокрема зрив розслідування корупції на високому рівні, арешт посадових осіб з Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) і вилучення файлів НАБУ, викликають стурбованість з приводу відданості України боротьбі з корупцією",

- озвучила офіційну заяву Держдепартаменту його прес-секретар Хізер Науерт.

Нагадаємо, що раніше спецоперацію НАБУ зірвали співробітники СБУ і ГПУ, які затримали агента НАБУ під прикриттям.

"Ці дії, по-видимому, є частиною зусиль по підриву незалежних інститутів по боротьбі з корупцією, підриває довіру громадськості і підриває міжнародну підтримку України",

 - сказала Науерт.

Зазначимо, що конфлікт між НАБУ, з одного боку, і МВС з ГПУ, з іншого боку, назрівав давно. Національне антикорупційне агентство, створене при безпосередній участі Сполучених Штатів Америки (створення НАБУ було однією з вимог Міжнародного валютного фонду в обмін на транш), забрало собі важливу частину функцій ГПУ, а саме кримінальне переслідування вищих державних чиновників за корупцію.

Серед великих чиновників і депутатів, які стали фігурантами кримінальних справ, ініційованих НАБУ, це глава ДФС Роман Насіров (БПП), впливові депутати Микола МартиненкоМаксим Поляков, Євген Дейдей (всі - Народний фронт), Борислав Розенблат (БПП, довірена особа Петра Порошенка під час президентських виборів 2014 року), нарешті син міністра МВС Олександр Аваков за так звану "справу рюкзаків" та інші.

Саме тому фракції БПП і "Народний фронт" стали на бік ГПУ в конфлікті проти НАБУ.

Відзначимо, що факт "підконтрольності" Національного антикорупційного бюро Сполученим Штатам вже не приховується від громадськості і навіть став предметом звинувачень між сторонами.

Влітку НАБУ підписала меморандум з Федеральним бюро розслідувань США терміном на два роки. Американці пообіцяли допомогу своїм українським колегам у проведенні розслідувань міжнародного відмивання коштів, хабарництва і корупції. Документ підписали 29 червня директор Бюро Артем Ситник і начальник відділу карного підрозділу ФБР Метью Мун. А ще з лютого 2016 року в НАБУ постійно перебуває представник ФБР, який разом з детективами працює над виконанням міжнародних доручень і контролює їх проходження через компетентні органи США.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах