День незалежності  |  07.10.19  |  понеділок
 

Депутати пропонують перенести День Незалежності України

Якщо постанову затвердять, то Днем незалежності стане 22 січня.

Згідно з проєктом постанови Верховної Ради України «Про День Незалежності України», який нещодавно внесли в парламент позафракційні народні депутати, пропонується вважати день 22 січня Днем незалежності України й щорічно відзначати його як державне свято.

Депутати вважають за доцільне рахувати незалежність Української держави з 22 січня 1918 року, з дня проголошення IV Універсалу Центральної Ради Української Народної Республіки, яким відновлено національну державність української нації.

Що стосується свята, яке відзначається як День незалежності України з 24 серпня 1991 року, то його запропоновано вважати Днем відновлення незалежності України й також щорічно відзначати як державне свято.

Водночас у проєкті постанови наголошується, що Україна є правонаступницею Української Народної Республіки, а у період з 18 березня 1921 року по 23 серпня 1991 року Україна мала правовий статус країни, окупованої Російською Соціалістичною Федеративною Совєцькою Республікою, правонаступником якої був Союз Совєцьких Соціалістичних Республік.

Для реалізації такої пропозиції потрібні зміни до законодавства, тому паралельно в Раду був внесений законопроєкт №2206 «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо Дня Незалежності України».

В законопроєкті закладені зміни до частини першої статті 73 КЗпПУ:

- доповнити новим абзацом другим такого змісту:

«22 січня — День Незалежності України».

У зв’язку з цим абзаци другий-восьмий вважати відповідно абзацами третім-дев’ятим.

- абзац сьомий викласти у такій редакції:

«24 серпня — День відновлення Незалежності України».

Раніше повідомлялося, що депутати запропонували законопроєкт про декларування активів фізичних осіб.

Про це повідомляє sud.ua

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

 
 

Останні коментарі

1
e