Бізнес  |  13.02.18  |  вівторок
 

Польща приваблює українських підприємців посвідкою на проживання

Польський уряд не обмежується стимулюванням українських заробітчан новими умовами працевлаштування, а й пропонує пільги українським бізнесменам.

Про це пише видання "Польське радіо".

Згідно зі змінами законодавства, іноземці, що переносять свій бізнес до Польщі, автоматично отримують дозвіл на тимчасове перебування в країні.

Повідомляється, що максимальний термін для перенесення компанії в Польщі становить 3 роки (менеджери і фахівці) і 1 рік (стажисти). Щоб скористатися можливістю перенесення компанії, потрібно працювати в фірмі протягом 12 місяців (менеджери і фахівці) і 6 місяців (стажисти).

Направити клопотання про дозвіл на тимчасове перебування в Польщі може тільки керівництво компанії, що хочуть перенести. На основі дозволу іноземець зможе працювати в цій фірмі на території не лише Польщі, а й усього Євросоюзу.

Одна з головних умов - ті, хто бажає потім отримати дозвіл на постійне перебування в Польщі, повинні знати мову на рівні B1 (середній).

Нагадаємо, що законом передбачається також скасування вимоги щодо необхідності мати стабільне джерело доходу для іноземця та членів його сім'ї при видачі документів на тимчасове перебування, якщо ця особа є випускником польського ВНЗ і шукає роботу в Польщі.

Як раніше повідомлялося, польський Сейм (нижня палата парламенту) заборонив ідеологію Степана Бандери. Тепер за заперечення "злочинів українських націоналістів", зокрема Волинської різанини, під час Другої світової війни можна в Польщі потрапити до в'язниці на 3 роки.

У МЗС України, у відповідь на це заявили, що стурбовані забороною ідеології Бандери. Відомство закликало польську сторону виявити політичну мудрість щодо питань, які можуть негативно вплинути на розвиток двосторонніх відносин.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах