Все  |  02.04.18  |  понеділок
 

Багато українців залишаться без газу через "Північний потік-2"

Таку впевненість висловив експерт з питань енергетики Валентин Землянський.

З його слів, після того, як запрацює великий транзитний газопровід в обхід України, вітчизняна газотранспортна система не буде так потрібна як раніше. З чотирьох магістральних газопроводів в строю може залишитися лише один, який транспортуватиме незначні обсяги російського газу в Європу. А так як газотранспортна система України побудована таким чином, що неможливо відокремити її транзитну частину від споживчої, багато українців можуть залишитися взагалі без газу.

На думку експерта, Україна не готова до такого падіння тиску газу в системі, тому що вона розрахована на великі обсяги від 120 до 140 млрд кубометрів на рік. Наприклад, минулого року українська ГТС транспортувала 93 млрд кубів в ЄС. Однак тепер, з огляду на запуск "Північного потоку-2", який має потужність 55 млрд кубометрів, обсяги поставок можуть впасти вдвічі. Крім того, повним ходом йде будівництво південного "Турецького потоку", який може позбавити Україну російського транзитного газу взагалі.

Нагадаємо, що "Газпром" попередньо заявив про розрив усіх договорів з Україною, зокрема транзитних.

Нагадаємо, що недавно Німеччина видала російському "Газпрому" всі дозволи на будівництво "Північного потоку-2" на своїй території. Росії залишилося отримати узгодження від Фінляндії, Швеції та Данії.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах