Арсеній яценюк  |  23.12.17  |  субота
 

Яценюка зупинили у швейцарському аеропорту через запит Росії

Росія оголосила Арсенія Яценюка в розшук через можливу участь його у воєнних діях у Чечні. Відтак, екс-прем'єр-міністра України зупинили в аеропорту Женеви.

Як повідомила 23 грудня прес-секретарка партії "Народний фронт" Ольга Лаппо, лідера політсили Арсенія Яценюка зупинили на паспортному контролі у швейцарській Женеві у зв'язку з запитом від Російської Федерації.

За словами Лаппо, Яценюк прибув до Женеви разом з дочкою.

"За 10 хвилин все з’ясували і пропустили, попередивши, що аналогічна процедура можлива і під час вильоту",

– зазначено у повідомленні.

Згідно з інформацією Міністерства внутрішніх справ та українського бюро Інтерполу, будь-яких офіційних перешкод для пересування Арсенія Яценюка країнами світу Інтерпол не ініціював.

"При розгляді останнього звернення Російської Федерації щодо оголошення Арсенія Яценюка в розшук по лінії Інтерполу за начебто скоєні ним у Чечні злочини Генеральний секретаріат Інтерполу в Ліоні протягом короткого часу розібрався у цій ситуації, визнав це звернення РФ – необґрунтованим і скасував розшуковий циркуляр росіян",

– повідомили в МВС.

Нагадаємо, раніше пролунала заява очільника слідчого комітету РФ Олександра Бастрикіна про те, що 31 грудня 1994 року і в лютому 1995 року Арсеній Яценюк був учасником двох зіткнень військ РФ з чеченськими військами у Грозному. Тодішнього прем’єра України навіть звинуватили у причетності до катувань і розстрілів російських військових.

Згодом в українське посольство надійшла копія постанови Єссентукского міського суду Ставропольського краю щодо арешту колишнього прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка, якого підозрювали у злочинах за трьома статтями, зокрема за вбивство.

Арсеній Яценюк відкинув ці звинувачення і заявив про намір позиватися до Росії в ЄСПЛ.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах