Все  |  16.08.18  |  четвер
 

16 серпня народився український письменник Юрко Іздрик

Один з учасників "станіславського феномену", український поет, прозаїк, культуролог, автор концептуального журнального проекту "Четвер" святкує сьогодні, 16 серня свої уродини.

Перші твори письменника, котрий є родом з Калуша, появились друком у самвидавних випусках журналу "Четвер" та польському "Відрижка". Це були цикл оповідань "Остання війна" та поетичний цикл "Десять віршів про Батьківщину", опубліковані у журналі "Четвер". Перші вірші вийшли друком у польському виданні.

Деякі сюжети, герої і навіть фрази у творах Іздрика перегукуються з творами Андруховича і Прохаська. Це дало привід декому з критиків вважати, що "Іздрик — це фікція, псевдонім Андруховича". Зрештою, подібність думок і манери їх висловлювання  об’єднує та вирізняє творців "станіславського феномену" своєю оригінальністю. З часом Юрко Іздрик заявив себе як неординарний письменник і про плагіат перестало йтись. 

Юрко Іздрик відрізняється своїми цитатами. Ось деякі з них.

"Говорити правду, вірніше вміти говорити правду – означає володіти найскладнішим інструментом маніпулювання."

"Нема нічого гіршого, ніж запізніле перше кохання — воно завжди видається останнім і справжнім, справжнім і останнім."

"Уста – це такі двері до шлунку, до мозку, до серця, душі".

"Я надаю перевагу тим рідкісним хвилинам, коли ти впевнений, що пишеш добре. Чи це свято, чи це важка праця, чи це сеанс психотерапії – не має значення. Однаково ці моменти трапляються дуже рідко.”

 

 

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах