|  31.03.13  |  неділя
 

Презентували компакт-диск до 140-річчя С.Крушельницької

Учора у Львові відбулася презентація унікального компакт-диску «Галицький солоспів», присвяченого до 140-річчя від дня народження славетної співачки Соломії Крушельницької. Про це
Збірка містить солоспіви композиторів Галичини, які колись можна було почути у виконанні Соломії Крушельницької: В. Матюка, О. Нижанківського, Д. Січинського, Я. Лопатинського, С. Людкевича, В. Барвінського, Л. Лепкого, Н. Нижанківського, М. Колесси, А. Кос-Анатольського, Б. Фільц, М. Скорика, О. Козаренка.
Солісткою Львівської філармонії Лілією Кострубою було виконано перлини галицького вокального репертуару. Концертмейстр ­- Заслужена артистка України Ярослава Матюха.
«Особлива вишуканість цього компакт-диску ­- це його дизайн, у якому використали фото дуету у салоні дому-музею Соломії Крушельницької. Симптоматично, що рецензований компакт-диск завершує солоспів В. Матюка «Родимий краю», який так любила і завжди виконувала в концертах велика Примадонна…На моє переконання, компакт-диск «Галицький солоспів» із записами Лілії Коструби та Ярослави Матюхи, буде цінним поповненням колекцій філофоністів, а шанувальники вокальної лірики зможуть вповні насолодитися мистецтвом виконавиць», –зазначив декан факультету культури і мистецтв, професор, доктор мистецтвознавства, заслужений діяч мистецтв Олександр Козаренко.
«Випуск збірки солоспівів – це не лише робота для поціновувачів вокальної лірики, а й вшанування та збереження пам'яті для молодшого покоління про всесвітньовідому оперну співачку Соломію Крушельницьку, Примадонну оперної сцени, яка завжди гордо казала, що вона українка. Це є теж пам'яттю про видатних композиторів Галичини, твори який у свій час незаконно призабули. Робота творчого дуету – Лілії Коструби та Ярослави Матюхи, заслуговує великої дяки за збереження традиції і пропагування української культури», – сказав Ігор Васюник.
 
 

Коментарі (0) перегляди: 7135

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

 
 

Останні коментарі

1
e